Walencja – spacer wzdłuż plaży i idealne miejsce na randkę

Dorota

Gdyby nie to, że pomyliłyśmy drogi na pewno bym w to miejsce nie trafiła. Restauracja typu fine dining Duna Puerto, Arrocería pięknie usytuowana przy samym porcie, z romantycznym widokiem na port.
Jak sama nazwa wskazuje (arroz to po hiszpańsku ryż) miejsce słynie z dań z ryżem.
Nie trafiłyśmy tam w porze obiadowej, ani nie szukałyśmy miejsca na randkę ;-). Ostrożnie zdecydowałyśmy się jedynie na wrzucenie czegoś lekkiego na ząb i do tej pory żałuję, że nie skosztowałam właśnie tam paelli lub innego dania z ryżem (bo w końcu gdzie jak nie właśnie w Walencji zjeść ryż?!). Podobno w Duna mają ich ponad 50 rodzajów, jak chwalą się na stronie www.

Do sztandarowych potraw z ryżu w Walencji należą:

  • arroz a banda – ryż z krewetkami i rybami,
  • arroz del senyoret – ryż z obranymi owocami morza,
  • arroz rossejat – ryż pieczony na złoto,
  • arroz a negro – ryż barwiony atramentem z kałamarnicy, z owocami morza.

Jak będziesz w okolicy koniecznie tam zajrzyj i daj znać czy rzeczywiście mogą być dumni ze swoich ryżowych dań. Na przystawkę zamów buñuelos de bacalao – smażone kulki z dorsza – w chrupiącej delikatnej panierce i bardzo dobrym rybnym farszem!

 

Na do widzenia parę zdjęć z portu i plaży. Życzę udanej randki i oczywiście smacznego, bo w końcu którędy do serca jak nie przez żołądek 😉

Widok z portu

Wybrzeże nie jest zniszczone odrażającym widokiem hotelowych kompleksów i można zachwycać się oto takim widokiem wzdłuż linii brzegowej Playa de las Arenas.

Droga na plażę

A na plaży co kilka metrów boiska do siatkówki i koszykówki.

A tu trochę inny rodzaj sportu – after party na promenadzie! Na zdjęciu uchwyciłam jedną, grzeczną rodzinę/znajomych jedzących kolację i grających w gry karciane.

Podobne wpisy

Ta strona używa plików cookie aby usprawnić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Ok Polityka prywatności